Kapat
Listeler 0

2016 Yılının En iyi 10 Launcherı

2016 yılını geride bıraktık. Bu listemizde 2016’nın en iyi 10 luncher uygulamasını derledik. Bu launcherlar sayesinde telefon veya tabletinizi kişiselleştirebileceksiniz.

Not: Liste karışık verilmiştir bir sıralama yoktur. Launcherların altındaki butonlara tıklayarak Google Play sayfalarına ulaşıp oradan indirebilirsiniz.

Kısaca launcher nedir?

Launcher Türkçede başlatıcı anlamına gelmektedir. Yani telefonun ana ekranını, ikonlarını ve bunun gibi özellikleri kişiselleştirmenizi sağlayan uygulamalardır.

İşte 2016 yılının en iyi 10 launcherı ;

  • Nova Launcher

Ücretsiz ve ücretli olmak üzere 2 tür uygulaması bulunan Nova Launcherın birçok özelliği bulunuyor. Şarj dostu ve birçok kişiselleştirme özeliğinin olması yönüyle diğer launcherlardan birtık daha ileride yer alıyor.

Nova Launcherı İndir Nova Launcher Prime İndir

  •  ZenUI Başlatıcı

Asus’un Zenfone serisi akıllı telefonlarında kullandığı launcherdır. Kişiselleştirme açısından Nova launchera benzemektedir. Ayrıca launcherın kendine özel bir tema mağazasıda vardır.

ZenUI Başlatıcı İndir
  • Google Asistan Launcher

Google’nin Nexus ve Android One projesi kapsamında çıkardığı telefon ve tabletlerde bulunan launcherdır. Google Asistan Launcher boyutunun az ve stabil olması ile bilinir.

Google Asistan Launcherı İndir
  • Arrow Launcher

Microsoft’un geliştirdiği launcherdır. Sade ve kolay kullanımı ile ön plana çıkar. Ayrıca içerisinde kişiler ve anımsatıcılar gibi bazı kısımları da vardır.

Arrow Launcherı İndir
  • Go Başlatıcı

Tasarım ve kişiselleştirme açısından oldukça iyidir. Diğer launcherlara göre oldukça fazla pil harcar. Ücretsiz ve ücretli olmak üzere 2 sürümü vardır.

Go Launcher İndir Go Launcher Prime İndir

  • Next Launcher 3D Shell Lite

Go Launcher ile aynı gelişirici tarafından geliştirilmiştir. Fantastik bir launcher arayüzü vardır. Bu launcherda oldukça fazla pil harcar. Ücretli versiyonuda vardır.

Next Launcher 3D Shell Lite İndir Next Launcher 3D Shell İndir

  •  Smart Launcher 3

Kendine özgü tasarımı ile diğerlerinden farklı olan Smart Launcher 3 kolay bir launcher deneyimi sunuyor. Ücretli versiyonuda bulunuyor.

Smart Launcher 3 İndir Smart Launcher Pro 3 İndir

  • APUS Başlatıcı

Akıllı klasor, swipe, hızlandırıcı ve pil koruyucu gibi kendine özgü birçok özelliği bulunuyor. Ve birçok kişiselleştirme seçeneği sunuyor.

APUS Başlatıcı İndir
  • CM Launcher

Mobil temizlik ve güvenlik uygulamalarıyla ün kazanan Cheetah Mobile Inc tarafından geliştirilmiştir. 3D özelliği bulunuyor.

CM Launcher İndir
  •  Launcher 8 WP style

Bu launcher diğer launcherlar kadar fazla indirilmesede windows phone cihazları andran stiliyle oldukça hoş duruyor. Ücretli versiyonuda bulunuyor.

Launcher 8 İndir Launcher 8 Pro İndir

 

Sizce 2016’nın En iyi Launcherı Hangisi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android Vakti, yeni içerikleriyle çok yakında yayında! Bizi takipte kalın!