Kapat
Uygulama 9

Google Ödüllü Anketler Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Google’ın yeni hizmetlerinden biri olan Google Ödüllü Anketler hakkında bir değerlendirme yazısı hazırladık. Google Ödüllü Anketleri; “Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?” başlıkları altında değerlendirdik.

Google Ödüllü Anketler Nedir?

Google Ödüllü Anketler, anket çöz Google Play kredisi kazan mantığı ile çalışan bir uygulamadır. Haftada bir anket gelmektedir.(Bu sıklık artabileceği gibi azaladabilir.) Google Ödüllü Anketler sayesinde bir anketten 1.79 TL’ye kadar Google Play kredisi kazanabiliyorunuz. Tabii her anketin kazanabileceğiniz para farklı olabiliyor fakat anketler sayesinde kazanabileceğiniz en yüksek değer 1.79 TL olarak sabitlenmiş. Sorulan soru sayısı ise değişmekle birlikte en fazla 6’yı bulabiliyor.

Google Ödüllü Anketler Ne İşe Yarar?

Google Ödüllü Anketler sayesinde kazandığınız paralar Google Play kredisine dönüşüyor. Bu krediler sayesinde uygulama,oyun alabileceğiniz gibi kitap ve film’de alabiliyorsunuz. Yani bir nevi kısa sorulardan oluşan anketler sayesinde ücretli bir uygulamayı hiçbir ücret ödemeden sahip olabiliyorsunuz. Size tavsiyem ise haftanın fırsatı ve indirime girenleri almanız olacak alacağınız şeyin indirimsiz haline birçok uygulama,oyun, kitap ve film alabilirsiniz.

Google Ödüllü Anketler Nasıl Kullanılır?

Google Play Store’den “Google Ödüllü Anketler” uygulamasını indirin. Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza bir form çıkacak bu formu doldurunuz. Formda bazı soruları doğru cevaplamak yada cevaplamamak size kalmış. Mesala ev adresi olarak apartman ise daire ve kat numaranızı yada evinizin tam adresini belirtmek zorunda değilsiniz. Yada gelirinizi sorduğunda “Belirtmek İstemiyorum.” şeklinde cevap vermeniz mümkün. Tavsiyem bu sorulara da bu şekilde fazla doğru cevap vermemeniz. Çünkü buradan kazanacağınız 3-5 krş için bu bilgileriniz ifşalamanıza gerek yok. Formu doldurduktan sonra karşınıza bir deneme anketi çıkacak bu anketi doldurduğunuzda para kazanmayacaksınız. Anketi cevaplarsanız hesabınızın doğrulama süreci başlıyor. Bu süreç için belli bir gün sayısı vermek doğru değil. Yani hesabınızın doğrulanması için baya bir süre beklemeniz gerekebilir. Hesabınız doğrulandığında size bir bildirim gelecek ve ilk gerçek anketinizi çözdükten sonra Google Play kredisi kazanmaya başlayabileceksiniz.

Google Ödüllü Anketleri Buradan İndirebilirsiniz. (Google Play)

Aklınıza takılan sorularınız varsa yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

“Google Ödüllü Anketler Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?” üzerine 9 yorum

 1. Vedat dedi ki:

  2 aydır onaylanlmıyor sence onaylanır mı

  1. Android Vakti dedi ki:

   Onay işlemlerinin süresi değişiklik göstermektedir. Kimi 1 haftada onay alırken kimi için bu süre aylar sürebiliyor.

 2. Ömer dedi ki:

  Ben yükledim uygulamayı. O test anketini de doldurdum. Hesabınız onay bekliyor dedi. Bekledim. 2-3 gün sonra tekrar aynı anket bildirimi geldi. Bazı soruları ve bazı şıkları çıkartıp tekrar sormuşlar. Sonra yine onay bekledim. 4 gün sonra yine aynı anket. Anlamıyorum bölüyor

  1. Android Vakti dedi ki:

   Dediğim gibi onay işlemlerinin süresi değişiklik göstermektedir. Kimi 1 haftada onay alırken kimi için bu süre aylar sürebiliyor. Bence biraz daha beklemenizde fayda var ama karar sizin.

 3. Burak dedi ki:

  Benim 12 tl
  param var nasıl harcayacağım

  1. Android Vakti dedi ki:

   Merhaba,

   Google Play’de ücretli uygulama/oyun satın alma ekranında ödeme yöntemi olarak “Google Play bakiyesi” seçeneğini seçiniz. Daha sonra “Satın Al” seçeneğine dokunun. Ardından gmail’in şifresini isterse şifrenizi girin ve “Onayla” seçeneğine dokunun.

 4. Semih dedi ki:

  Ben yükledim ve kazandım bi miktar kredi bu kredide oyun içi elmas almak için kullanılır mi

  1. Android Vakti dedi ki:

   Bu krediler Google Play uygulama satın alma işlemleri için kullanılabiliyor. “Oyun içi satın almalarda kullanılır mı?” sorusunun cevabını ise maalesef bilmiyorum.

  2. hasan dedi ki:

   evet kullanirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android Vakti, yeni içerikleriyle çok yakında yayında! Bizi takipte kalın!