Kapat
İpuçları 3

Google Play Hediye Kartı Nedir ve Nereden Satın Alınır?

Google Play Hediye Kartı Nedir ?

Google Play hediye kartları kredi kartı veya mobil ödeme gerektirmeden Google Play’de alışveriş yapmanızı sağlayan kartlardır . Bu kart sayesinde oyun ve uygulama dışında kitap ve dergilerde satın alabilirsiniz . Bu kartlar tek yüklemeliktir . Yani sadece alırken para ödersiniz . Bu kartların 25TL, 50 TL ve 100 TL olmak üzere 3 çeşit versiyonu bulunmaktadır . Kartın arka yüzünde bulunan kodu , Google Play’de bulunan ‘Kod Kullan’ kısmına yazıyoruz ve kartımızda bulunan para Google Play hesabımıza geçmiş oluyor . Daha önce dediğim gibi kart sayesinde sadece oyun ve uygulama değil kitap ve dergide satın alabiliyorsunuz . Bu kartı satın aldıktan sonra istediğiniz zaman kullanabilirsiniz .Nereden Satın Alınır ?

Satın Alabileceğiniz Mağaza ve Online Marketler

 • Avea ( Türk Telekom )
 • D & R
 • Media Markt
 • Nt
 • Teknosa

Google Play’in açıklamış olduğu resmi satış yerleri bunlardır . Bunun dışında satan yerler yurt dışından getiriyor veya bozuk kod satıyor olabilir . Dikkat etmek gerek .

 

“Google Play Hediye Kartı Nedir ve Nereden Satın Alınır?” üzerine 3 yorum

 1. Kenan dedi ki:

  Yararlı bilgi +1

 2. Arda dedi ki:

  Peki birsey sorabilirmiyim ben 3 adet 100 ve 1 adet 50 tl kart alsam bunu play store a yüklesem bi oyuna girsem ve oyun icinde alışveriş yapabilirmiyiz ? Yani oyun icinde alısveris yaparsak bu hesaba yüklediğim 350 tl den kesilirmi otomatikmen ?

  1. Android Vakti dedi ki:

   Evet oyun içinde de alışveriş yapabilirsiniz. Ödeme yöntemleri arasından “Kod Kullan” seçeneğini seçmeneniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android Vakti, yeni içerikleriyle çok yakında yayında! Bizi takipte kalın!