Kapat
Uygulama 0

Mobiett Android Uygulama Değerlendirme

Bu yazımızda Google Play’de Haritalar ve Navigasyon kategorisi altında yer alan ve İETT’nin akkıllı durak uygulaması olan Mobiett uygulamasının sunduğu özellikleri ve uygulama hakkındaki değerlendirmemi derledim.

Mobiett Uygulamasının Sunduğu Özellikler;

  • Nasıl Giderim: Konumunuz ve gitmek istediğiniz yeri seçiyorsunuz ardından uygulama size “En Kısa Süre” “En Az Yürüme” “En Az Aktarma” “Metro Tercihli” olmak üzere 4 farklı seçenek sunuyor. Yol seçeneklerinden birini seçtikten sonra uygulama size gideceğiniz yolu tarif ediyor.
  • Yakınımdaki Duraklar: Konum üzerinden size en yakın durakları ve oradan geçen otobüs hatlarını gösterir.
  • Sefer Saatleri: Bu kısımda arayacağınız otobüsün hat adını yazıyorsunuz ve yazdığınız otobüsün sefer saatlerini listeliyor.
  • İstanbulkart Dolum Noktaları: Konum üzerinden size en yakın İstanbulkart dolum noktalarını liste ve harita üzerinden gösteriyor.
  • İspark Otoparkları: Konum üzerinden size en yakın İspark otoparklarını liste ve harita üzerinden gösteriyor.
  • QR Kod Okutucu: Duraklarda bulunan kare kodları bu kısımdan okuttuğunuzda, duraktan geçen otobüs hatları ve durağa varış sürelerini gösteriyor.
  • Favoriler: Bu kısımdan en çok kullandığınız hat duraklarını veya konumları ekleyebilir ve hızlıca bu kısımdan bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  • Alarmlar: “Hat, Yönü, Durak, Gün, Zaman ve Zaman Aralığı” nı seçiyorsunuz. Uygulama bu seçenekler üzerinden alarm kuruyor. Ve size otobüs gelmeden önce haber veriyor.
Değerlendirme;

Mobiett uygulaması, İstanbul’da toplu taşımayı kullanan kesime hitap ediyor. İstanbul’da toplu taşımayı kullananlar için gerekebilecek her türlü özellik uygulamada bulunuyor. Kısaca özetlemek gerekirse Mobiett uygulaması İstanbul toplu taşıma ile ilgili size gerekebilecek tüm özellikleri sunan bir uygulma olarak karşmıza geliyor. Eğer sizde İstanbul‘da yaşıyorsanız ve toplu taşımayı kullanıyorsanız Mobiett uygulamasını yüklemenizi tavsiye ederim.

 

Mobiett’i Buradan İndirebilirsiniz. (Google Play)

 

Android telefon veya tabletinizde bu tarz ulaşım uygulamalarını kullanıyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android Vakti, yeni içerikleriyle çok yakında yayında! Bizi takipte kalın!