Kapat
Uygulama 0

Tambu Klavye Özellikleri

Bu yazımızda Türk Telekom‘un hazırlamış olduğu Türklere özgü klavye uygulaması olan Tambu‘nun dikkat çeken özelliklerini derledik.

Tambu Klavye
  • Hareketli Çıkartmalar: Bence Tambu’yu diğer klavye uygulamalarından ayıran en temel özelliği budur. Klavye’nin içerisinde kategorilere ayrılmış şekilde oldukça fazla hareketli çıkartma yer alıyor. Bu çıkartmalar sayesinde yazı yazmak yerine mesajlaştığınız kişiye bu çıkartmalardan gönderebiliyorsunuz. Durum, sohbet, arkadaşlık, sevgi, aile,çalışırken, komik ve çıkartmalar kategorilerinde yüzlerce hareketli/hareketsiz çıkartma bulunuyor
  • Atasözleri: Bu özellik sayesinde mesajlaşırken kişilik, ilişkiler, maneviyat, para, yemek ve sabır olmak üzere 6 adet kategoride yer alan atasözleri ile mesajlarınızı süsleyebilecek ve destekleyebileceksiniz.
  • GIF’ler: Uygulamada Tivibu Spor altyapısı ile birlikte Şampiyonlar ligine özel Spor GIF’leri de bulunuyor.  • Temalar: Tambu’da yüklü olarak Türkiye’nin 81 iline özgü çeşitli arka plan fotoğrafları yer alıyor. Bu fotoğrafları tema yapabileceğiniz gibi, kendi fotoğrafınızı da tema yapabiliyorsunuz. Ayrıca bunun yanında kendinize özel temalar da oluşturabiliyorsunuz. Yani klavye kişiselleştirme açısından oldukça iyi diyebiliriz. Bu özellik sayesinde; arka plan rengini, arka plan resmini, yazı tipi rengini, tuş arka planı rengini, tuş şeklini ve tuş saydamlığını değiştirebiliyoruz.
  • Çeviri: Klavye’nin kendi içerinde çeviri özelliği bulunuyor. Buda 100’den fazla dile çeviri imkanı sunuyor. Google’ın “Translate” özelliği bu klavyeye entegre edilmiş.
  • Bas Konuş: Söylediklerinizi yazıya dönüştürmektedir. Google’ın “Ok Google” özelliği bu klavyeye entegre edilmiş.

 

Tambu Klavye’yi Buradan İndirebilirsiniz.

 

Tambu Klavye’yi kullanıyormusunuz veya kullanmak ister miydiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android Vakti, yeni içerikleriyle çok yakında yayında! Bizi takipte kalın!